Książki, które dzieci szybko pokochają

Tak, już niedługo trzeba będzie na poważnie zastanowić się, jakie najlepsze i sprawdzone prezenty na komunię 2022, trzeba będzie kupić. Maj zbliża się powoli wielkimi krokami, a wiele osób dorosłych zaczyna się gorączkowo zastanawiać, co też faktycznie zasługuje na uwagę. Może książki? Tych nigdy przecież dość! Zabawki zostaną porzucone w kącie, pieniądze zostaną wydane, a o książkach jakoś nikt nie zapomina i zawsze wraca do nich z wielką przyjemnością.

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie

W szczególności, jeżeli tą książkę napisał Andrzej Maleszka. Jest to jeden z ulubionych autorów młodych czytelników, który odpowiedzialny jest za serię “Magiczne Drzewo”. Ten cykl z miejsca skradł serca młodych czytelników. Teraz kolej na “Bohaterów Magicznego Drzewa”. Każda z książek należąca do tej serii opowiada (jak sama nazwa wskazuje) o ludziach, którzy już się pojawili w książkach. Ze spokojem, jeżeli ktoś nie czytał pierwszego cyklu, nie ma się czym przejmować, ponieważ wszystkie historie są osobne i ze wszystkimi przygodami głównych bohaterów można nadążyć. Tym razem akcja skupia się na Budyniu – jedynym psie, który mówi. On to zostaje porwany i zmuszony do występów w Szkole Posłusznych Psów. Czy uda mu się uciec? Czy jego przyjaciele o nim nie zapomną? Warto się tego dowiedzieć.

Pippi Pończoszanka

Jeżeli ktoś chciałby już coś powiedzieć o kultowych książkach, to na pewno nie powinien on pominąć tej pozycji, którą zapewniła nieodżałowana do dnia dzisiejszego Astrid Lindgren. Książka, która zapewnia nie tylko niesamowite przygody, ale również sporą dawkę śmiechu. Głównymi bohaterami są Tomi i Annika, którzy to wyjeżdżają do swojej babci na wakacje. To właśnie tam, do sąsiedniego domu, który nazywany jest Willą Śmiesznotką, wprowadza się pewna, dziewięcioletnia dziewczynka imieniem Pippi. Już sam jej wygląd jest dość oryginalny, a co dopiero mówić o zachowaniu. Książka i przygody dzieci, które są tak fajne, że nie sposób wobec nich przejść obojętnie.